0
NAŠE KALENDÁRE OPÄŤ BODUJÚ
01. 07. 2021

Rok sa s rokom zišiel a nedávno prebehlo obľúbené vyhlasovanie prestížnej súťaže NAJKRAJŠÍ KALENDÁR SLOVENSKA 2021.  A dôvod na radosť máme aj tentoraz! Krásne ceny si totiž tento rok odniesli hneď štyri naše kalendáre, čím sme nadviazali na dlhoročnú tradíciu úspechov.

Hrdú zmienku si určite zaslúži víťaz vo svojej kategórii – nástenný kalendár Animalium od talentovanej mladej ilustrátorky Lucie Jenčíkovej. Tento skvost s viac ako dvoma stovkami ilustrácií zástupcov zvieracej ríše s prehľadom zvíťazil v kategórii reprodukcie umeleckých diel, čím potvrdil úspechy z predchádzajúcich súťaží a stal sa naším najúspešnejším kalendárom tohto roka. V tesnom závese za týmto dizajnovým klenotom sa v rovnakej kategórii umiestnil aj nástenný kalendár Josef Lada – Zvieratká. O kvalitách tohto českého maliara, ilustrátora a spisovateľa niet žiadnych pochýb. Aj tak nás však teší, že porotu zaujal náš výber jeho diel a celkové stvárnenie kalendára. Tento kalendár tak určite nájde svoje miesto aj v budúcej kolekcii 2022.

Ďalšie dve ocenenia sme vybojovali v ťažkej konkurencii v kategórii fotografických kalendárov. Absolútnym víťazom sa tentoraz stal náš kalendár Gourmet s fotografiami lahodných pokrmov z celého sveta. Porota ocenila predovšetkým vysokú kvalitu vypracovania a výber fotografií, z ktorých sa zbiehajú slinky aj najväčším askétom. Tento kalendár sa v našej kolekcii objavuje pravidelne, každoročne je zaradený medzi kúsky z luxusnej série Silver Collection. Tretie miesto patrí kalendáru Momenty v prírode, ktorý na prvý pohľad zaujme predovšetkým netypickým širokým formátom. Zabúdať nesmieme ani na krásne čiernobiele fotografie zvierat, ktoré nás z papiera oslovujú vlastným jazykom. Aj napriek tomu, že máme z týchto cien veľkú radosť, tým najväčším ocenením je pre nás však vždy spokojnosť vás, našich zákazníkov, ktorým našimi kalendármi robíme radosť každý rok. Ste našou motiváciou a hnacím motorom robiť stále lepšie a krajšie kolekcie plné kalendárov a diárov, ktoré vás chytia za srdce.