0
ZÁPISNÍK MILOVNICE KNIH
06. 08. 2018

Vychádza zápisník, vďaka ktorému nezabudnete na žiadnu prečítanú knihu.

Či zhltnete jednu knihu každý večer alebo prečítate jednu za rok, je pravdepodobné, že z nej čoskoro veľa zabudnete: po týždni mená postáv, po mesiaci dáte horko-ťažko dohromady dej. A ešte k tomu všetkému, aby ste spamäti vydolovali myšlienky, ktoré vás inšpirovali. Odteraz to ale môže byť inak.  

Na trhu je novinka, ktorá vám pomôže mať prehľad nad prečítanými knihami, ich postavami, knižnými citátmi a inými zaujímavosťami – ZÁPISNÍK MILOVNICE KNIH.

„Zvyk robiť si z kníh aspoň kratučké výpisky je praktický, ale väčšine ľudí príliš evokuje školský čitateľský denník. Preto sme chceli vytvoriť produkt, ktorý by umožňoval robiť si poznámky a zároveň by to nebola nepríjemná povinnosť. Priali sme si, aby tento kreatívny blok vzbudzoval radosť: pri samotnom písaní, ale aj po rokoch, kedy človeku pripomenie, čo mu spríjemňovalo cesty do práce, dovolenky alebo hrdinov, s ktorými trávil noci,“ hovoria autorky, novinárka Jana LeBlanc a ilustrátorka Martina Pavlová. Zápisník milovnice knih je už ich piatym spoločným dielom. 
Zápisník je vlastne knihou aj kreatívnym denníkom v jednom. Základom je blok, do ktorého si môžete uložiť poznámky až o šesťdesiatich prečítaných dielach. Autorky vás niekoľkými otázkami prinútia zamyslieť sa napríklad nad tým, s kým z hrdinov by ste najradšej zašli na drink alebo komu si myslíte, že by kniha spravila radosť, ak máte chuť odovzdať ju ďalej. Druhú časť zápisníka naplnili praktickými tipmi, ktorých spoločným menovateľom je knižný svet. Dozviete sa, ako prečítať aspoň jednu knihu týždenne, ako sa naučiť čítať knihy písané v cudzom jazyku (a s nimi aj cudzí jazyk), ako si usporiadať knižničku alebo ktoré slávne diela zostávajú najčastejšie nedočítané. A ak by ste náhodou nemali nočný stolík plný a v hlave vôbec žiadnu inšpiráciu, po akom príbehu siahnuť ďalej, stačí nalistovať niektorý zo zoznamov s najslávnejšími dielami alebo čitateľskou výzvou. Už ste niekedy čítali napríklad dielo z roku, v ktorom ste sa narodili?  

Zápisník milovnice knih vznikol, aby vás inšpiroval, aby ste z kníh a čítania mali ešte lepší pocit a aby vám robili ešte väčšiu radosť. Vychádza v krásnej farebnej úprave, s pevnou, umývateľnou obálkou, záložkou a vo formáte, ktorý môžete nechať ležať na nočnom stolíku alebo ho zbaliť so sebou kamkoľvek potrebujete.

Zápisník je v českom jazyku.

Zápisník si môžete nalistovať zde.

O autorkách:

Jana LeBlanc
Odmalička chcela písať a dnes je novinárkou na voľnej nohe. Miluje svojho muža a syna Benjamína. Okrem kníh má rada behanie, New York, kaviarne, cudzie jazyky, nohy v teple, pochvaly a ryžový nákyp od mamičky. Píše blog www.comiudelaloradost.cz.

Martina Pavlová
Kreatívnymi činnosťami všetkého druhu bola posadnutá už ako dieťa, ale kreslenie ju začalo baviť až v dospelosti. Miluje svojho muža a okrem sladkostí bez cukru jej robia radosť aj slnečné rána a cestovanie po svete. Jej web: www.martinapavlova.com